Eko Export celuje w USA

Eko Export SA, światowy lider mikrosfery ceramicznej hi-tech poszerza swoją globalną obecność o perspektywiczny rynek USA.

Eko Export zawarła umowę dystrybucyjną z partnerem w USA. Nowy partner od wielu lat był w bliskim kontakcie z Eko Export, a po jednej z wizyt w centrali spółki w Bielsku-Białej wyraził swoją bardzo wysoką ocenę, określając spółkę jako największą i najbardziej zaawansowaną technologicznie na świecie w branży mikrosfer. Teraz strony zawarły umowę dystrybucyjną, ze szczególnym naciskiem na rozwój sprzedaży mikrosfer tailor-made do zastosowań hi-tech zapewniających spółce wyższą marzę.

Uruchomienie zrobotyzowanej linii do selektywnego mieszania mikrosfer, wysokie taryfy celne na import chińskich produktów do USA oraz ogólny klimat makroekonomiczny w dobie pandemii wymuszający dywersyfikację źródeł dostaw przez przemysł amerykański, stworzyły dogodne warunki na rozwój Eko Export w USA.

Podstawą rozwoju sprzedaży jest gwarancja stabilnych dostaw surowca i półproduktów.  W tym zakresie współpraca strategiczna Eko Export z partnerem kazachskim stanowi nieoceniony filar, a postępy w zakresie zarządzania jakością całego łańcucha dostaw w ramach tego partnerstwa pozwalają na bezpieczne oferowanie mikrosfery do najbardziej wymagających klientów.

USA jest największym odbiorcą mikrosfery na świecie.  Jest to również rynek najbardziej wymagający pod względem parametrów jakościowych produktu. Eko Export ma doświadczenie w dostawie mikrosfery dla klientów w USA, ale nowe partnerstwo pozwoli na nadanie tym działaniom większej dynamiki.

“W branży mikrosfery długofalowe relacje biznesowe są podstawą. Procesy technologiczne naszych klientów są bardzo wrażliwe na nawet najmniejsze odchyłki od wymaganej specyfikacji. Dla dostawców mikrosfery jest to dużym wyzwaniem, szczególnie na tak rozwiniętym rynku, jakim jest USA. Eko Export od lat stawia na rozwój technologiczny i ta konsekwentnie realizowana strategia doprowadziła do naszej przewagi w stosunku do konkurentów oferujących podstawowy produkt bez wymaganej jakość. Klienci nauczeni kosztownym doświadczeniem wiedzą już, że należy stawiać na partnera stabilnego z dużym potencjałem R&D. Ta ciężko wypracowana pozycja daje nam potencjał na dalszy wzrost Eko Export w Ameryce – szczególnie we współpracy z partnerem dysponującym ponad 20 letnim doświadczeniem w sprzedaży mikrosfer. To partnerstwo to nasz duży sukces.” – mówi Zbigniew Bokun, Dyrektor Rozwoju spółki.